آدرس : آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، روبروی پارک هادی
تلفن : 09143814204
زمان سم پاشی درخت بادام

بهترین زمان سم پاشی درخت بادام چه موقع است؟

فهرست مطالب

اگر باغات بادام دارید حتما می دانید که این درخت ها دارای آفت های مختلفی هستند. این درختان ممکن است با مشکلاتی مانند قارچ ها و حمله حشرات ریز روبرو شوند که می‌ تواند باعث آسیب به برگ ها و میوه های درخت شود و در نتیجه، کیفیت محصول را کاهش دهد. در چنین شرایطی باغبانان ملزم به سمپاشی هستند. برای سمپاشی صحیح بسیار مهم است که بدانید بهترین زمان سم پاشی درخت بادام چه موقع است؟ در این مقاله از نهال نصرتی به صورت مفصل به شما توضیح داده ایم که چه زمان هایی را برای سمپاشی درخت بادام انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

قبل از سمپاشی درخت بادام، نوع آفت را شناسایی کنید

قبل از اینکه بخواهید درختان بادام در باغ خود سمپاشی کنید باید اول بدانیدبیماری که درخت شما با آن درگیر شده چه نوع بیماری است. ممکن است برخی از باغداران فقط از یک نوع آفت کش برای انواع اقسام بیماری های درختان بادام استفاده کنند که کاری اشتباه است. شاید استفاده از یک نوع آفت کش تنها بخشی از آفات موجود در درختان را بتواند درمان کند، اما نمی‌ تواند آفت را به طور کامل ریشه کن کند. بهترین زمان سم پاشی درخت بادام برای انواع آفات سموم های مختلفی تولید شده اند که همان سم خاص می تواند آن آفت را به طور کامل از بین ببرند. همچنین باید بدانید که عملکرد سموم متفاوت است.  برخی از سموم برای آفت کشی حالت حفاظتی دارند و برخی نیز به صورت سیستماتیک عمل می کنند. تا زمانی که شما آفتی که به جان درخت بادام افتاده را به خوبی نشناسید نمی توانید تشخیص دهید که آیا سم سیستماتیک می‌ تواند آن را از بین ببرد یا سم حفاظتی. بنابراین قبل از سمپاشی، آفتی که درخت بادام زده است را به خوبی بررسی کنید.
درخت گردو در چند سالگی بار میدهد؟
ادامه مطلب
اگر خودتان اطلاعات کافی در این زمینه ندارید بهتر است که با یک کارشناس و یا گیاه پزشک مشورت کنید تا به نوع آفتی که درخت بادام را شناسایی و سم  مورد نظر را معرفی کند تا بتوانید بهترین نتیجه را از سمپاشی درخت بادام بگیرید.

بهترین زمان سم پاشی درخت بادام چه موقع است؟

عموماً برای سم پاشی درخت بادام از انواع مواد شیمیایی استفاده می‌شود. برای اینکه این مواد نتیجه بهتری در برخورد با آفات درخت بادام را بدهد، باید بهترین زمان سمپاشی درخت بادام را بدانید. در ادامه بهترین زمان را از نظر فصل، نوع آفت، آب و هوایی و ساعتی توضیح داده ایم. با ما همراه باشید.

بهترین زمان سم پاشی درخت بادام با توجه به نوع آفت

دانستن بهترین زمان سم پاشی درخت بادام بسیار مهم است. یک زمان طلایی برای سمپاشی درختان وجود دارد و هنگامی که این زمان طلایی را از دست بدهید شاید سمپاشی نتواند به طور صد در صدی موثر واقع شود. مثلا برخی از آفت ها در در ختان بادام وجود دارد که به سپرداران مشهور هستند. زمانی که این آفت هنوز سپر خود را در نیاورده اند، می‌ توان با سمپاشی تمام آنها را از بین برد. اما زمانی که سپر دار شدند، از بین بردن آنها کاری سخت تر است. چراکه در بدن آنها یک لایه تولید می شود و از  ورود سم به بدنشان جلوگیری می کند بنابر بنابراین بسیار مهم است که آفتی که درخت بادام شما به آن مبتلا شده است را به خوبی بشناسید و سپس در زمان طلایی آن را سمپاشی کنید.
کاشت نهال بلوبری و پرورش آن
ادامه مطلب

بهترین زمان سم پاشی درخت بادام، با توجه به فصل

به طور کلی بهترین زمان سمپاشی برای درخت بادام و سایر درختان میوه دار، معمولاً در اواخر زمستان و اوایل بهار است. یعنی زمان هایی که هنوز درختان شما جوانه نزده  و شکوفه نداده اند. چرا که سمپاشی ممکن است باعث آسیب به شکوفه ها و ایجاد مسمومیت در محصولات شما شود. بهترین زمان سم پاشی درخت بادام همچنین در این زمان ها معمولاً به علت اینکه درختان دارای برگ های زیادی نیستند، سمپاشی می تواند از نظر اقتصادی هزینه کمتری داشته باشد و مقرون به صرفه تر باشد. از طرف  دیگر زمانی که در اواخر زمستان و اوایل بهار سمپاشی را انجام می‌ دهید که هنوز گل ها باز نشده اند، در روند گرده افشانی حشراتی مانند زنبور ها خللی ایجاد نمی شود و همانطور که می دانید همین گرده افشانی صحیح یکی از علل افزایش میزان باردهی درختان است. زمان سم پاشی درخت بادام

بهترین زمان سم پاشی درخت بادام از نظر آب و هوایی

حالا که با بهترین زمان سمپاشی درخت بادام از نظر فصلی آشنا شدید، باید بدانید که در چه آب و هوایی باید سمپاشی را انجام دهید. در وهله اول باید روزی را انتخاب کنید که بارندگی وجود نداشته باشد. چرا که بارندگی ممکن است سموم را به سرعت از روی درخت بادام بشوید و این سموم وارد خاک شده و خاک را آلوده کند. بنابراین زمانی که  بارندگی وجود ندارد و خاک مرطوب است باید شروع به سمپاشی درخت بادام بکنید. دقت داشته باشید که باید سم پاشی را در روزهایی انجام دهید که هوا خنک باشد. چرا که زمانی که هوا آفتابی و سوزان است این آفتاب باعث باعث تبخیر سموم از روی درختان می شود و سم ها اثربخشی خود را از دست می دهند. بنابراین زمانی که هوا بین ۱۵ تا ۳۰ درجه سانتی‌ گراد است از سمپاشی درخت بادام خودداری کنید.
علت خشک شدن نهال
ادامه مطلب
بعد از سمپاشی درخت به رطوبت نیاز دارد. بنابراین بسیار مهم است که بعد از سمپاشی درخت آبیاری شود. این آبیاری باعث می شود که شیره در گیاه حرکت کند و باعث اثر بخشی هر چه بیشتر  آفت کش شود.

بهترین زمان سم پاشی درخت بادام از نظر ساعت

  همانطور که در بالا هم به آن اشاره شد شما باید در ساعات خنک و در فصول خنک سمپاشی را انجام دهید. بنابراین باید سمپاشی را در زمان هایی انجام دهید که هنوز نور آفتاب شدید در آسمان وجود ندارد. بین ساعات اولیه صبح و یا عصر بهترین زمان برای سمپاشی می باشد. توصیه ما به شما این است که از ساعت ۸ تا ۱۰ صبح و یا از ساعت ۶ تا ۷ عصر سمپاشی را انجام دهید.

سخن پایانی

سمپاشی درختان بادام، برای کنترل آفات و بیماری هایی که باعث آسیب به درخت، محصول و در نهایت کاهش عملکرد می شوند، انجام می شود. سمپاشی باعث کاهش شدید آفات و بیماری های مختلف درخت بادام می شود و در نتیجه عملکرد و عمر درخت بادام را افزایش می دهد. به طور کلی، بهار اولین زمان مناسب برای سمپاشی درختان بادام است زیرا دراین زمان درخت در بهترین وضعیت برای دریافت سموم و محافظت در مقابل آفات و بیماری ها قرار دارد. اگر شما نیز باغاتی از درختان بادام دارید و می خواهید محصولاتی با کیفیت عالی تولید کنید، مطالعه این مقاله مفید را از دست ندهید.  

نوشته های مرتبط:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت سفارش

"*" فیلدهای مورد نیاز را نشان می دهد